Choď na obsah Choď na menu
 


Breussova masáž chrbtice

 

Breussova masáž – balzám na chrbticu a medzistavcové platničky

 

 

 

 

 

Jedná sa o jemnú, energetickú masáž chrbta v oblasti chrbtice, ktorá uvoľňuje telesné, psychické, duševné blokády. Breussova masáž regeneruje medzistavcové platničky a tým rieši široké spektrum zdravotných potiaží, okrem toho vedie tiež k odbúraniu hlboko uložených psychických problémov. Masáž sa robí v oblasti chrbtice rôznymi masážnymi hmatmi, s ľubovníkovým olejom – za studena lisovaný olivový olej s ľubovníkom – ktorým sa docieli nabobtnanie medzistavcových platničiek a uvoľnenie nervov, ktoré z chrbtice vychádzajú do celého tela.

 

Po jemných zákrokoch sa na chrbticu prikladá hodvábny papier a postupným prikladaním rúk na chrbticu vzniká cez “kondenzátor” koža-olej, papier-uterák a ruky magnetizmus a tým sa ľubovníkovmu oleju umožní hlbšie prenikať do oblasti chrbtice. Podľa Rudolfa Breussa neexistujú žiadne opotrebované platničky, ale len “zdegenerované”, ktoré sa touto masážou opäť regenerujú. Ak obopínajú chrbticu napnuté, kŕčovité alebo ochabnuté svaly, nie je možné dosiahnuť stabilitu chrbtice. Napnuté svaly sú prevažne následkom nesprávnej stravy, ktorá spôsobuje prekyslenie, a nedostatku tekutín, čo je problémom mnohých ľudí. Doporučuje sa vypiť 2-3l tekutín denne. Doporučuje sa i príjem vitamínov a minerálov.

Zo strachu, prehnanej prísnosti a stáleho vracania sa do minulosti sa stávajú svaly kŕčovito stiahnuté. Býva to často u ľudí, ktorí majú za sebou prísnu výchovu. Ochabnuté svaly sú často následkom nízkeho tlaku, nedostatku životnej radosti, rezignácie. Dôležité pre správnu funkciu chrbtice je dôležité kontrolovať čas od času dĺžku nôh a v prípade nezrovnalosti ich zrovnať, nakoľko nerovnaká dĺžka dolných končatín spôsobuje vychýlenie chrbtice.

 

 

 

Úspešná regenerácia platničiek

 

Základom Breussovej masáže je pomocou jemného ťahu vytvorit priestor mezi stavcami, ktorý je vyplnený medzistavcovou platničkou a potom vmasírovať ľubovníkový  olej /trezalka/, ktorý posobí na platničku asi ako voda na hubku. Platnička olej nasaje, zväčší sa na pôvodnú veľkosť a začne opät plniť svoju funkciu - odpruženie a rotaciu chrbtice, ochrana nervov  pred stlačením ( ktoré se okrem iného prejavuje ako vystreľujúca bolesť alebo brnenie a mravenčenie…)

 

 

Indikácie

Bolesti v oblasti chrbtice

 

Psychické a duševné blokády

 

Stuhnutie svalstva chrbtice

 

Degenerované platničky

 

 

Účinky

Uvoľňujú sa tkanivá, môžu sa pri nej bezbolestne napraviť posunuté hrudné a bedrové stavce. Je veľmi vhodná pri napravení „seknutia“ vďaka svoje šetrnosti k pacientovi Pomocou tejto metódy sa môžu platničky optimálne regenerovať a znovu sa nabiť energiou. Naviac sa pri Breussovej metóde môžu sa uvolniť blokády a duchovné napätie a tak prehĺbiť účinok.

 

 

Masáže nedoporučujeme

I keď táto metóda nie je nebezpečná, pri ostoporóze by mala byť použitá veľmi šetrne. Keď bolesť spôsobuje už aj najmenší tlak na stavec musí sa ošetrenie prerušiť. To isté platí pri zápalových stavoch, alebo pri metastázach v oblasti chrbtice. Po úraze je nutné röntgenové vyšetrenie, či nie je stavec zlomený.

 

Klikni na video:

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: Z internetu upravil ferdik